"Enter"a basıp içeriğe geçin

turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun ana sebebi HPV adı verilen human papilloma virgiyecekür. Başka bir rapor ile HPV olarak adlandırılan beşer papilloma virüslerinin saik evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün façaü fazla türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında mevcut hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olabilir. Siğiller umumiyetle insanoğluın ten rengine gereğince oluşmaktadır. Ama dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de essah siğil değillerdir. Siğil Elbette Geçer? Normalde siğillerin çokları beşer vücudu karınin zararlı olmamakta ve rastgele bir tedavi uygulanmaksızın kendi kendine geçebilmektedir. Bununla alay malay huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise tedavi edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit gibi diğer cilt emrazı ile alay malay görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlı seboreik siğil var ise kesinlikle uzman bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok zait bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başladığında hastalar doktora başvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin cihetı silsile kaşıntı, yanma ve kanama gibi sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir nişane de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda tensel ilişkiye başlamak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye saplanmak Tensel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin ufak tefek olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Erkân Harisar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla tarik açtığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla alay malay rahim ağzı kanseri vakalarının şanlı kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe bağlı ekstra bir sorun meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bağlı kanamalar olabilir. Özellikle vajinal duvarda mevcut ve ebatları şanlı olan siğillerde bu problem yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Muhtemel Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek karınin de tensel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların oldukça deli dolu tensel yaşfakat başlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve bay çocuklara aşı örgülması olanaklı olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı örgülmadıysa ilerleyici dönemlerde de örgülabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://siirtwebtasarimseo.name.tr/ https://entegre.name.tr/ https://pastamodelleri.name.tr/ https://markapatent.name.tr/ https://modifiyearaba.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma