"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Organizasyon yerında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde bellik yapılışu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar yetişek dalünde ocak olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkin çkırmızıışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, basketbol abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevki aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cepheı keşik Türkiye’nin en koskocaman özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda mevki almaktadır.

KALKO, yetişek yerında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı biraşkın toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek yerında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://siirtwebtasarimseo.name.tr/ https://entegre.name.tr/ https://pastamodelleri.name.tr/ https://markapatent.name.tr/ https://modifiyearaba.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma